کی‌روش : شایسته پیروزی بر بحرین بودیم

به گزارش خبرگزاری نخبگان ورزش به نقل از مهر ، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی ۲ بر صفر تیمش مقابل بحرین در نخستین دیدار مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا، ضمن بیان مطلب فوق گفت: این بازی بسیار سختی بود، بحرین در ابتدا بازی بهتری را انجام داد، به همین خاطر چند دقیقه طول کشید تا به بازی برگردیم.

وی با بیان اینکه برای بازگشت به شرایط عادی باید بازیکنان تمرکز خودشان را حفظ می‌کردند، افزود: خوشبختانه این اتفاق با سرعت بالا رخ داد و بازی را در اختیار گرفتیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: در دیدار دشوار با بحرین خیلی خوب بر بازی سوار شدیم، هرچند زودتر می‌توانستیم به گل برسیم. در مجموع تیم ایران در این بازی استحقاق پیروزی را داشت زیرا بازی خوبی انجام دادیم.

کارلوس کی روش با اشاره به اینکه تعویض نفراتی همچون قوچان نژاد و دژاگه به خاطر برنامه‌های تاکتیکی بود، یادآور شد: سعی کردیم در دقایق پایانی با روی آوردن به ضدحملات، نتیجه بازی را حفظ یا بهتر کنیم. در مجموع برد خوبی کسب کردیم و به همه بازیکنانم تبریک می‌گویم.

کی‌روش اضافه کرد: زدن گل همیشه برای هر تیمی خوشایند است و در زمان زدن گل خصوصا گل اول خوشحال می‌شوید. در نیمه نخست تیم برتر میدان بودیم و در نهایت به گل برتری رسیدیم. من در مجموع به عملکرد تیمی نگاه می‌کنم نه انفرادی. مطمئنا به عنوان تیم عملکرد خوبی داشته باشید، ۳-۴ بازیکن در آخر بازی می‌درخشند.

وی خاطرنشان کرد: البته تمرکز بازیکنانی مانند حسینی، پولادی، پورعلی گنجی و غفوری باعث شد بحرینی‌ها در ضد حملات موفق نباشند و حتی یک فرصت به تیم بحرین ندادیم. من باید بگویم در مورد عملکرد کلی صحبت می‌کنم و شما می‌توانید در مورد مسائل انفرادی صحبت کنید.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: نباید فراموش کنیم جام ملتهای آسیا مهمترین رویداد در آسیاست، اما امشب مرتضی پورعلی‌گنجی بدون بازی ملی و برای اولین بار در خط دفاعی بازی کرد. همانطور وریا غفوری هم خوب بود. بار دیگر می‌گویم پیراهن تیم ملی در رختکن ۱۰۰ گرم است اما در زمین ۱۰۰ کیلو می‌شود.

کی روش در مورد اینکه ورزشگاه‌های شهر ملبورن برای ایران خوش یمن است و آیا دوست داریم باز هم در این ورزشگاه بازی کنید، تصریح کرد: در ابتدا باید بگویم ورزشگاه بسیار زیبایی بود و باید از تماشاگران تشکر کنم که امروز سنگ تمام گذاشتند و از ما حمایت کردند. همچنین فرقی نمی‌کند که در سواحل زیبای استرالیا و یا هر زمین دیگری بازی کنیم، تنها می‌خواهیم ببریم و به راه‌مان ادامه دهیم.

کی‌روش در ادامه در مورد بازی ندادن به علیرضا جهانبخش تصریح کرد: مساله خاصی نیست که بازیکن چند دقیقه بازی کند‌ زیرا تمام بازیکنان جزوی از موفقیت تیم محسوب می‌شوند. بدون بازیکنان روی نیمکت نمی‌توان موفق بود. علیرضا جهانبخش، سردار آزمون و سروش رفیعی امشب به میدان رفتند و آنها باید در ۱۵ دقیقه عملکردی که در ۱۵۰ دقیقه و چندین بازی انجام می‌دهند، را ارائه کنند.

وی با تمجید از عملکرد فوق العاده احسان حاج صفی و گلی که او به ثمر رساند، گلی که در هر ورزشگاه یک گل عالی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه چند بازیکن را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و باید از بازیکنانی که آماده خدمت به تیم ملی هستند، استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به اینکه مانند گذشته تیم ایران ۱۴ بازیکن ندارد و نفرات زیادی دارد که آماده سربازی هستند، یادآور شد: در این مدت آنقدر بازیکن ساخته‌ام که اگر کسی مصدوم شد یا خداحافظی کرد، دیگر مردم ایران گریه نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: البته من با مشکلات زیاد تیم خود را آماده کردم زیرا هر دفعه گفتند پول در فیفا و یا AFC است. متاسفانه این تحریم ها جوانمردانه نیست که در چنین شرایط باید بگویم شخصا به عملکرد بازیکنانم افتخار می کنم.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *